ארגונים ומנהלים

ד"ר זיוה שגיא מציגה את הדור הבא של המאמנים

שיפור כישורי ניהול ותפקוד מקצועי
מיצוי משאבים קיימים למיקסום תוצאות
התמודדות עם הגורם האנושי הקשה בארגון

 

Attention Deficit/Hyperactivity Disorder) ADHD) היא תופעה שכיחה במקומות העבודה. ארגון הבריאות העולמי (WHO – World Health Organization) פרסם בשנת 2008 ממצאי סקר מקיף שנעשה בעשר מדינות, בקרב עובדים בדרגות שונות בגילאים 18 – 44 .
הממצאים מצביעים על שכיחות ממוצעת של 3.5% (השכיחות בארה"ב 4.2%) עובדים עם הפרעות קשב וריכוז. הפרעה שכיחה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים, ושכיחה פחות, בקרב עובדים פרופסיונאליים מאשר בקרב עובדי הצווארון הכחול (אם כי גם אצל עובדים פרופסיונאליים קיימת באחוזים לא מבוטלים). למרות שמבין העובדים עם הפרעות קשב וריכוז, שיעור נמוך מאד טופלו אי פעם, מתוכם הרוב קיבלו טיפול לתופעות לוואי של ההפרעה (שאינן קשורות ישירות אל הפרעת קשב וריכוז) בעיקר טיפול רגשי.
ממצאים נוספים: 52% מכלל הבוגרים עם הפרעות קשב וריכוז מועסקים במכלול מקומות התעסוקה (48% מובטלים); 14% מהבוגרים עם הפרעות קשב מחפשים עבודה באופן פעיל; 34% מבין המועסקים עובדים במשרה מלאה; 43% עוזבים מקומות עבודה בגלל ההפרעה; שיעור החלפת מקומות עבודה: 5.4 מקומות בעשור (לעומת 3.4 אצל מבוגרים ללא ADHD)
עוד סטטיסטיקה בנושא
השפעות הפרעות הקשב והריכוז על התפקוד: בשל ההפרעה, אנשים עם הפרעת קשב וריכוז עובדים 35 ימים בשנה פחות מאשר אנשים ללא הפרעת קשב וריכוז. בארה"ב משמעות נתון זה, הפסד של 120 מיליון ימי עבודה המוערכים בהפסד של 19.5 מיליארד דולר.
ההפרעה גורמת לבעיות ריכוז, היפראקטיביות, אימפולסיביות, שכחנות, קשיים בניהול זמן וסיבולת נמוכה להסחות דעת. בעיות אלה יוצרות בסופו של דבר תפקוד נמוך יותר בעבודה מאשר אנשים ללא הפרעת קשב וריכוז.
כמסקנות לסקרים שנערכו, דה גראף ועמיתיו ממליצים להפעיל תהליך התערבות במקום העבודה:
"להפרעות קשב וריכוז בקרב עובדים ישנה שכיחות בלתי מבוטלת, ושיעור טיפול נמוך. ייתכן שמנקודת המבט של המעסיק, כדאי לגבש תכניות אבחון ולספק טיפול לעובדים עם ההפרעה."
מהו אימון בארגונים?
לקריאת מאמרים המרחיבים על הנושא לחץ כאן
מחפשים הרצאה מרתקת לעובדי החברה? ד"ר זיוה שגיא עושה הרצאות לארגונים בהתאמה אישית

נגן וידאו
Play Video about אימון מנהלים